Exalted - PvE Aliance Guild
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ

3 posters

Goto down

Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ Empty Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ

Příspěvek  Hilbert Tue Mar 13, 2018 10:24 pm

Nick postavy: Hilbert
Class druid, balance
Koupená nebo vyexpená postava: vyexpená postava
Zkušenosti s progresem: Pár rokov dozadu - icewow - FL content, shadow priest, 6HC + progress Ragnarosa, nútená pauza z osobných dovodov
2017- twinstar: raid leader hlavnej skupiny Fallen ancients, dotiahli sme to do progressu Ragnarosa HC, 54. v rýchlosti bossfightov, 86. v poradí podľa zabitých bossov
Jak dlouho hraješ wow/svoji class: Bude to aj obdobie pred 2012, ale to bola skor naivnejšia relaxačná hra, prejsť si pár dungov, občas nejaký normalový raid, t. j. nebudem o tom referovať ako o skúsenostiach; balance druida v prostredí twinstaru 12 mesiacov, altov som nejak nerozvíjal, keďže ešte "je čo optimalizovať" aj u balančáka, inak sa orientujem v hre shadow priesta a warlocka, hral som aj iné postavy, ale nie na takej úrovni aby malo zmysel to prezentovať.
Stav tvého equipu, ilvl: legendárka, 387; chýba helma z HC ragnarosa do bis (prípadne trinket, ale to by bolo na dlhšiu diskusiu)
Talenty: Aktuálne akomodované potrebám skupiny,pár bodov je presunutelných, samozrejme, podľa zloženia a obsahu bossfightov, aktuálny stav neovplyvňuje dps nijakým sposobom viac, než bežný rozptyl dmg spellov, vzhľadom k relatívne raritnom využití typhoonu: https://i.imgur.com/d0z24c0.png
Screen ui z raidu/dummy s dmb timery(idealně s FPS v raidu): Aktuálne nejakú dobu screenshot z raidu priamo dostupný nebude, UI využívam v praxi dosť minimalistické, doplnené o online metronóm na single target bossfighty na monitorovanie dotiek, keďže addon toho typu som nenašiel (je možnost nastavit si variabilný zvuk na každý n-tý tick, čoho ide využiť napr. pri odhade nastackovania trinketu, resp. pre nutnost refreshu), dps meter počas bossfightu zapnutý nemám, vzhľadom k tomu, že by u mňa sposoboval dekoncentráciu; bindy sú zas optimalizované na hru jednou rukou, kedže mám dočasné, provizórne podmienky, tzn. tiež možu prísť aktuálne insuficientné, "má to však funkčný zmysel a výkon to, ako demonštrujú moje výsledky, neovplyvňuje", s fps problémy nemávam, nízka kvalita screenshotu je sposobená kompresiou pri jeho nahrávaní: https://i.imgur.com/66uXEmr.jpg
Moje class. Moje rotace. Proč stackuji tyto staty:
Balance druid má z mojej perspektívy dve maximy:
1. Proporcia spellov buffnutých eclipse má byť maximálna.
2. Proc bonus sa na dotku neaplikuje automaticky, musí byť recastnutá (jedinou výnimkou je haste, tam to nie je nutné)

Budem opisovať modelovú situáciu so single target dps, elementy ako prepotka, modifikácia pre heroism a tak nespomínam, kedže je vcelku intuitívne, ako rotáciu ovplyvňujú, tu prezentujem skor snahu postihnúť nejaký princíp:
Tzn. príprava vypadá tak, že pred bossfightom je stacknutá solar eclipse, čakám podľa potreby na znovuaktiváciu možných procov; predcastím direct dmg spell, najčastejšie starsurge, aplikujem insect swarm a sunfire, ďalej použitie single target spellov závisí na množstve procov starsurge, myšlienkou však je, že kalkulujem s tým, že je nutné mať vačšinu spellov v eclipse; tesne pred odchodom z eclipse, alternatívne pri vhodnom proce, ak sa nejedná o prvý cyklus rotácie, tzn. volcano card nemusí byť pripravená okamžite po dosiahnutí solar eclipse, reaplikujem dotky, s cieľom držať si 100% uptime, zvažovanie prínosu refreshu vopred je determinované tým, aký veľký daný proc bonus je (volcano card kontra power torrent kontra perk z tailoringu), a s tým, či by odhadom vydržali až do refreshu v lunar, mutatis mutandis pre lunar eclipse. Čo sa týka použitia húb, sú odpálené práve vtedy, keď je počet stackov Necromantic focusu maximálny, v mojom prípade stačí 8 z 10, keďže mastery na twine funguje vcelku neštandardne, ale k tomu sa vyjadrím neskor, a hlavne, keď je stále prítomný bonus z procov a prepotky. Prvý spell v lunar eclipse po reaplikácii dotiek je, ak vychádza cooldown, starsurge, čím sa dostanem na 85 eclipse energy, čo znamená, že stihnem vycastit 5 buffnutých starfire a 1 buffnutý starsurge, event. sa to realizuje neskor, ale práve jeden krát za trvanie lunar eclipse. Starfall počas trvania +15% buffu na haste a súčasne ideálne s procom, ak jeho ICD konverguje k 0. Po skončení lunar eclipse sa snažím dostať minimálnym počtom spellov do solar eclipse a iterujem do konca bossfightu. Treants podľa dizajnu bossfightu. V prípade záujmu možem dodať nejaké popisy modifikácií pre jednotlivé bossfighty v T12 - v praxi ide o pracovanie s eclipse. Keď je možnost využit multidotting tak, aby to nemalo "neželané vedlajšie efekty", tak ho využijem, z dovodu, že pri zahájení rotácie bude skor nastackovaný bonus k mastery z trinketu, a následne bude frekventovanejší proc starsurge.

Staty:
Charakteristikou twinstaru je to, že staty možu fungovať trochu neštandardne. V prípade haste ide o vačší efekt bonusov z moonkin formy a dark intentu, tzn. haste capy sú jemne posunuté nadol, tzn. urobí sa korekcia na tento stav, vcelku triviálnou metódou, a síce, z podobnosti trojuholníkov využívajúc poznatky o dvojiciach haste rating - dĺžka trvania dotky v bode haste capov z ofíku sa odvodí vzorec, v prípade záujmu možem elaborovať obšírnejšie.

V prípade mastery to je zhruba tak, že bonus hráč dostane iba za určité kvantum, u balance druida to je 0,5 mastery (fakticky je to hodnota bonusu v %, ktorú poskytne 1 bod mastery, umocnená na mínus prvú; keďže minimálnemu možnému bonusu zodpovedá 1 %). Pri týchto úvahách je ale stále potrebné uvažovať nad tým, koľko jednotiek intellectu ako primárneho statu sa stratí pri ich zaokrúhľovaní na nutné hodnoty.

Čo sa týka znovu haste, ale v tomto prípade je to marginalita, tak nastáva situácia, kde ide jemnou úpravou dosiahnuť stavu, že je pomer dĺžky dotky k počte tickov, t. j. jej perióda, najkratšia, čo znamená, že za kratší čas sa stihne viac tickov, tzn. za celý čas bossfightu dotka tickne viackrát, hoci sa nachádzame znovu v pásme vymedzenom jedným haste capom, to však má signifikantný efekt iba pri dlhších bossfightoch a matematické pozadie za tým je zložitejšie - v praxi sa skonštruuje závislost dĺžky trvania dotky na haste, ktorá nie je lineárna.

Tzn. summa summarum, so znalosťou týchto faktov nastavím staty tak, aby bol ich prínos pre dps maximálny; nie je tam možné urobiť úvahu typu "int>haste>mastery", resp. teda áno, ale bola by ničnehovoriacou; ak máme #,30 mastery, tak jeden gem s bonusom 20 mastery zvýši dmg počas eclipse o 1%, tzn. kumulatívne, keďže eclipse má uptime okolo 67%, o 0,67%, tak je jasné, že mastery bude mať vačšiu prioritu než čokolvek iné, pretože 20 bodov intellectu, ktoré s tým stratíme, by poskytovalo nižší bonus; analogicky pre haste a tak.

Inak, o kvalite mojej hry može vypovedať poradie v dps na bosskills z aktuálneho contentu: 14. miesto Majordomo HC,  16. Shannox HC, 17. Rhyolith HC, 23. Beth'thilac HC, 34. Baleroc HC, u Alys som nelietaval.
TeamSpeak. Mikrofon. Povinné addony (Omen, DBM, GC, EPGP): Všetko okrem EPGP k dispozícii, ten bude doplnený, keď to bude aktuálne; situačne sa mi stáva, že nemožem hovoriť "plynule", resp. obmedziť svoj prejav na to, čo ovplyvní priebeh bossfightu.
Vyhovuje ti náš raid time? Můžeš zaručit, že budeš v době raidu připraven?: Zhruba do řijna/októbra by mal byť moj čas takmer neobmedzený, inak bežne končím najneskor v 19:05, čiže na raidy o osmej priestor mám.
Co čekám od EXALTED a čeho chci dosáhnout:  Využiť prostredia, ktoré ponúka formát vašej guildy k vlastnému pokroku, prípadne poskytnúť nejaké svoje úvahy, ktoré by mohli pomoct v prípade problémov či neočakávaných situáciách pri progresse nového contentu.
Předchozí guildy  (důvod odchodu): Fallen ancients - fakticky organizátor raidov v danej guilde, po dobu cca. jedného roku; prvá guilda po obnovení svojej hry, aktivizovať som sa začal nejak spontánne, s R1 sme to dotiahli, ako už bolo spomínané, k tomu progressu Ragnarosa, následne začali mať hráči limitované časové dispozície, prišlo pár komplikácií typu "healerovi bol zmazaný equip", tak sme sa rozhodli tento projekt pozastaviť, či skor fakticky terminovať.
Znáš někoho z EXALTED? Hypertanzee
Odkud ses dozvěděl o EXALTED? Odpoveď bude koincidovať s tou nad tým; fakticky mi navrhol to skúsiť, keďže bol oboznámený so stavom "mojej" raid skupiny
Něco o sobě 24 rokov,  skor introvertnejší typ, socializácia so mnou je ale možná; venujem sa profesne imunológii, volnočasovo teórii a histórii vedy, analytickej filozofii; pri hraní wowka ma zaujíma hlavne optimalizácia vlastnej postavy a snaha „porozumieť classe“.

Hilbert
Scout
Scout

Počet príspevkov : 9
Join date : 13. 03. 18

Návrat nahoru Goto down

Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ Empty Re: Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ

Příspěvek  Terorizt Wed Mar 14, 2018 2:51 am

Ahoj, prihláška celkom rozsiahla a veľavravná. Myslím si, že ohľadom balance druida si opísal bossfight celkom v pohode. Pozrem si niektoré logy. Mal by som zopár ingame otázok, niekedy navečer by si ma mohol skontaktovať. Čo sa týka tvojej prihlášky mal som avízo od Hypera, niektoré veci ti asi povedal a viacej by sa to dalo prebrať , prípadne na spomínanom ingame pohovore. Zatiaľ mám z toho celkom dobrý pocit Smile

Terorizt
Rangedps leader
Rangedps leader

Počet príspevkov : 150
Join date : 21. 12. 14

Návrat nahoru Goto down

Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ Empty Re: Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ

Příspěvek  Hypertanzee Wed Mar 14, 2018 9:45 am

Bol som sním nejeden raid, nemožem povedať jedno krivé slovo dokáže perfektne zorganizovať grupu, možno malé mínus že je menej komunikatívny.
Jednoznačne sa jedná o kvalitného hráča ktorý to naozaj chce niekam dotiahnuť, a asi by som sa nedokázal s ním hádať o tom čo má zle na svojom main specu lebo na všetko má relevantný dôkaz.
Som jednoznačne PRE ústny pohovor na TS .
Kedže bola prihláška podaná ako BALANCE nemožem sa vyjadriť k tomu či robí niečo zle v iných specoch.
Hypertanzee
Hypertanzee
Scout
Scout

Počet príspevkov : 28
Join date : 05. 07. 16

Návrat nahoru Goto down

Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ Empty Re: Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ

Příspěvek  Hilbert Wed Mar 14, 2018 5:09 pm

Vdaka za reakcie; ak by sme sa mohli dohodnúť teda na termíne tých konzultácií alebo ako to nazvať, preferoval by som, aby to bolo najskor v piatok, potom už to je podla tvojich dispozícií.

Hilbert
Scout
Scout

Počet príspevkov : 9
Join date : 13. 03. 18

Návrat nahoru Goto down

Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ Empty Re: Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ

Příspěvek  Terorizt Sat Mar 17, 2018 11:03 pm

Nebudem to viacej naťahovať, čakal som, že sa ešte niekto vyjadrí, ale neaktivita ľudí je očividná. Po TS pohovore som spokojný, viac uvidíme na raide.

Prijatý na test.

napiš si v hre o inv: Gragass, Teroriztt, Dyveina, Zanny, Sedara, Dany
po obdržaní práv tu na forku si prečítaj prosím ta https://exalted.forumotion.net/t1988-informacny-kutik-pre-novych-clenov

Terorizt
Rangedps leader
Rangedps leader

Počet príspevkov : 150
Join date : 21. 12. 14

Návrat nahoru Goto down

Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ Empty Re: Hilbert - 387 balance- PRIJATÝ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru