Exalted - PvE Aliance Guild
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

David (Turrok) - NEPRIJATÝ

+8
Dyveina
Gingereater
Kucko
Stejk
Atucha
Eveonor
Diranda
Turrok
12 posters

Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Turrok Sat Apr 30, 2016 9:06 pm

Nick postavy:

Turrok (Ale prosím používat Crypto, případně mé jméno. Díky!)


Class

Priest


Koupená nebo vyexpená postava:

Vyexpená postava.


Zkušenosti s progresem:

TBC - Equilibrium (Zul'Aman, Black Temple, Battle for Hyjal Summit)
WoTLK - Deffender (Realm 1st 25HC Lich King, Ulduar (13/13 + HM's včetně Herald of the Titans), ToC (Insanity 10/25 + Argent Defender), Ruby Sanctum (4/4 Normal, při otevření HC jsem na deffenderu už aktivně nehrál, Naxxramas (Undying leader))
Cataclysm - Twinstar (BoT 4/4N + HC (Halfus / Twins / Chogall + Sinestra EXP) , BWD 6/6N + HC (Vše kromě Nefariana a Maloriaka) , ToTW 2/2N - HC.) Proč jsem nedosáhl všech HC killů? Měl jsem toho plno a když jsem se šel nějaký raid, tak náhodně s worldem, případně skrze přátelé, kteří vedli guild raidy a umožnili mi se účastnit jednou za delší dobu
Warlords of Draenor - EU Silvermoon (Blizzard Server). 7/7 Mythic Highmaul , 13/13 Mythic Blackrock Foundry , 10/13 Mythic HFC (nastoupil jsem do guildy, která progressovala už Mannorotha a mě nabírali přímo na něj, u XhulHoraca jsem byl jednou a mám 40% HP rekord u něj, u Mannorotha po více než 100 pullech rekord 35%, zbytek multikill). Proč jsem ani tady nedosáhl celého clearu HFC? Protože jsem usoudil, že raidovat 6x týdně pro mě není nejlepší, když si chci někdy i odpočinout.

Pro ověření mých zkušeností na ofi posílám armory:

http://eu.battle.net/wow/en/character/silvermoon/Crypt%C3%B6/advanced


Jak dlouho hraješ wow/svoji class:

WoW hraji 8 let, ale priesta jen 6. Začínal jsem na serveru Equilibrium (2.1.3, Mage / Druid). Na WoTLK se mi zalíbil priest a u toho jsem už věrně zůstal.


Stav tvého equipu, ilvl:

360 Item Level (V podstatě BiS T11-normal content)


Talenty:

http://talents.ice-wow.eu/eng/?PR#033.18-2330122212102211032113.20-!3,32,11,-1,-1,-1,27,16,10


Screen ui z raidu/dummy s dbm timery(idealně s FPS v raidu):

https://www.youtube.com/watch?v=I2O8-Mfvv24

Tohle je sice video nahrávka z oficiálního serveru, ale nejlépe na tom uvidíte chování mého UI, které používám i na twinstaru.


Moje class. Moje rotace. Proč stackuji tyto staty:

Priest.

Postava, která se zaměřuje na raid healing a group healing. Dá se říci, že po dosažení určitého skill capu je nejlepším raid healerem v posledních pár datadiscích (s výjimkou WoD, kde jeho místo přebrali jiní). Zaměřuje se zejména na Intellect, Haste, Mastery a Spirit (ne nutně v tomto pořadí). Oděn ve svém látkovém oblečení, nesoucí kouzelnou hůl, případně další čarovné předměty, spadá do skupiny healerů, kteří s manou mají problémy a to zejména v začátečních fázi expanzí.

Statem číslo 1 je samozřejmě Intellect a ihned po něm následuje Spirit. Vzhledem k náročnosti mana costů je vhodné Spirit určit podle svých potřeb, neboť ne každý umí s priestem pracovat tak, jako ten druhý vedle něj a podobně. Dostáváme-li se k preferenci statů u holy priesta, dojdeme k formule

Intellect > Spirit > Haste > Mastery > Crit
Intellect > Spirit > Haste (* cap vaue) > Mastery > excess Haste > Crit

Jakou formuli si vybereme, je čistě na nás. Mastery > Haste nám dopomáhá lépe pracovat s manou, kdežto Haste > Mastery nám pomáhá přežít burst fáze encounteru.


Nyní se dostaneme k rotaci, která ovšem neexistuje. Vlastně neexistuje rotace nikde vzhledem k různým procům a situacím, které během fightu nastávají, takže zůstaneme u priority listu. Ten ovšem není nejjednodušší k vysvětlení a poprosím o odpuštění, že jej tady nezmíním, protože věřím, že to nutně nebude potřeba, přinejmenším je to dokázáno v youtube videu, které naleznete výše v kolonce "UI".

Máme v zásobě Divine Hymn, Renew, Prayer of Healing, Prayer of Mending, Heal, Flash Heal, Greater Heal, Chakru, Binding Heal a Circle of Healing.

PoM - Na cooldown, pokud zrovna netiká v raidu. Nejlépe na tanka, případně toho, který dostane / dostává damage.
PoH - Používá se k prohealování burst fáze, je velmi drahý a nevyplatí se jej moc využívat bez Serendepity, ovšem opět záleží na situaci a mnoha dalších faktorech.
GH - Čistě tank healing spell, dá se použít i jako vhodný lékárník pro toho, kdo nejspíše brzy umře, a náš holy paladin by to nestihl. Tohle se moc často nestává, ale náhoda je hlupák.
Heal - Filler.
Flash Heal - Emergency heal, špatný poměr HEAL : MANA.
Renew - Je silnější než Heal a s pomocí Chakry (Serenity) nám pomůže healovat celou partu bez toho, aniž by nám klesala mana. Ve výsledku tedy v rámci jedné skupiny lidí při nekonečném obnovování Renew skrze Heal / Binding Heal / SoL nám mana jen nabývá (je řeč o skupině 4-5 lidí). Je to však velmi pomalá metoda, ale využívá se například u Nefariana na sloupu. Renew je také úžasná single target HoTka bez CD, kterou můžeme rozházet do raidu. Ovšem bez přehánění.
Binding Heal - Lepší verze Flash Heal, pokud prohealováváme AoE Raid Damage a kombinujeme s PoH skrze Serendipity.
Circle of Healing - AoE heal, většinou používáme na CD, na člověka, kolem kterého je plno dalších lidí a náš CoH proléčí co nejvíce možných targetů (většinou melee, popř. tam, kde je stacklý raid).
Divine Hymn - AoE healing CD, vhodný k rychlému prohealování při / mezi / před burst fázemi.



TeamSpeak. Mikrofon. Povinné addony:

TeamSpeak 3 / Discord / Mumble / ICQ (Ano, pořád používám Surprised) zahraje si někdo mini hry?)
Mikrofon mám vbudovaný v noteboku, avšak plně funkční.
Addonů mám ovšem plno, například BigWigs / Omen / TidyPlates / OmniCC / Skada / SUF / WeakAuras2 (WeakAuras 1 / PowerAuras) / SexyMap / Dominos (+ skins) / Fail Meter (převážně Skada Admiral) a tak dále a tak dále.


Vyhovuje ti náš raid time? Můžeš zaručit, že budeš v době raidu připraven?:

Ano, pracuji jako účetní od 7 od rána a vracím se v obědových hodinách, takže mám plno času vyřídit své povinnosti, jít si zaběhat, zatrénovat a podobně, před začátkem raidu.


Co čekám od EXALTED a čeho chci dosáhnout:

Je mi 21 let, takže nečekám Realm Rank 1 a účast na BlizzCon Live Raid události, ale čekám, že poznám nové lidi, s kterými budu moct posléze diskutovat o různých oblastech života, sdílet příběhy a tak různě. A také, že si u toho příjemně bez zbytečných hádek zaraiduji.


Předchozí guildy  (důvod odchodu):

Na Twinstaru jsem naposledy raidoval v guildě Endless Agony, kde jsem zůstal až do otevření HC, poté mě čekalo hraní na oficiálním serveru.


Znáš někoho z EXALTED?

Ano, ale již nějakou dobu s těmi lidmi nejsem v kontaktu, takže si nevzpomenu na jména. Tohle neříkám, abych si šplhl, možná to zní trapně, ale je to lepší varianta než říci ne, což bych lhal.


Odkud ses dozvěděl o EXALTED?

Nábory ve veřejném chatu. Také jsem s lidmi z EXALTED byl nějaké to RHC / ZG (ZA) díky náhodně-spojovacímu algoritmu uplatňovaným na twinstaru (a jinde).



Něco o sobě

Jmenuji se David. Narodil jsem se v březnu 1995 v malém městě Hranice na Moravě. Vystudoval jsem všeobecné gymnázium, šestileté, a nastoupil 2x na IT školu v Praze (ČVUT), kterou jsem 2x opustil z osobních důvodů. Rád cestuji, věnuji se psaní (píši autobiografii a povídky) a tím pádem i rád čtu, zejména Johna Greena (The Fault In Our Stars) a Ernesta Hemingwaye. Čeká mě tady teď nádherná knížka The Book Thief, která bude následovat po dokončení Hvězdy nám nepřály. A také tu na mě smutně kouká vydání Game of Thrones (všech 5 knih ve specialním packu s nádhernou krabičkou) v angličtině. Vlastně už čtu jen a pouze v angličtině, neboť bych v budoucnu, až nacestuji do Anglie a prožiji tam pár chvil a přiblížím se jejich jazyku, chtěl složit FCE / CAE / CPE.

Vážím teď 147 kg (196cm) kvůli antidepresivům, takže až to vše shodím, vrátím se k boxu, který je mým největším koníčkem. Tím se dostávám k tomu, že mezi mé další záliby patří turistika a sport. Hrál jsem chvíli aktivně házenou a obdržel cenu za nejlepší gólovou přihrávku na celorepublikovém turnaji. Mám pár let vydřených v judu a karate, ale s tím jsem sekl, protože to nebylo ono. U boxu jsem již zůstal.

Čím se budu chtít živit po kariéře boxu, případně co budu studovat, než si vybojuji přechod do profesionálního ringu? Určitě pedagogiku (matematika / tělocvik) pro střední školy. Jsem křesťan a věřím, že Bůh mě chce ve školství. Což jsem také poznal v Praze, když jsem připravoval dítě v 5. třídě na přijímací zkoušky SCIO na pražské gymnázium. A také, když jsem měl na starost další kluky a dívky, i muže, samozřejmě.

Mimo to také, když jsem na počítači, hraji League of Legends (a 9 let DotA, avšak kvůli osobním důvodům jsem ji přestal hrát aktivně a odešel z týmu), Counter-Strike: Global Offensive, Insurgency, Diablo 2: LoD, Garry's Mod, WarCraft 3, Trickster Online a možná i něco dalšího.


Díky za přečtení celé přihlášky, pokud jste tak učinili, vážím si toho času, který jste mi věnovali. Teď s dovolením odejdu do vany a na chvíli si odpočinu. Přeji vám pěkný podvečer bounce
Turrok
Turrok
Scout
Scout

Počet príspevkov : 12
Join date : 16. 12. 12
Age : 29
Bydlisko : Kunčice (Bělotín)

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Diranda Sun May 01, 2016 12:28 am

Taká otázka. Prečo každú svoju prihlášku píšeš v takom monštruóznom rozsahu?
Viď: https://exalted.forumotion.net/t2345-turrok-priest-nepoijaty?highlight=turrok
https://exalted.forumotion.net/t2407-turrok-disco-holy-priest-neprijaty?highlight=turrok
Na môj vkus až príliš veľa "nepotrebných" informácií...nič proti tvojej osobe.
Osobne si myslím že priestov máme dosť. Za mňa  teda malé proti.
Diranda
Diranda
Class Leader

Počet príspevkov : 413
Join date : 28. 09. 12

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Turrok Sun May 01, 2016 1:55 am

Na to Ti odpovím stručně. Za:

1) odkazuji na záložku fóra "Formulář přihlášky", kde jsem se dočetl, že "OBSÁHLÁ PŘIHLÁŠKA = DOBRÁ PŘIHLÁŠKA". Ano, jde tady i o poměr kvantita / kvalita, což by ve výsledku nemělo být moc vysoké číslo, protože kvalita přihlášky je velmi důležitá, avšak krátká přihláška je příliš odpudivá pro lidi, kteří chtějí vidět pracovitost.

2) se nebojím otevřít, nestydím se za svůj život a hlavně, ale hlavně si vždy dám práci s tím, co dělám. Ať už je to pečení bábovky, příprava vaječné omelety pro malého bráchu, budování formy v boxu nebo jen psaní přihlášky. Ovšem to není "jen". V jednom filmu zvaném "Karate Kid (2010)" se doslechneme slov (dovolím si citovat Mr. Hana)

"Kung Fu lives in everything we do, Xiao Dre! It lives in how we put on the jacket, how we take off the jacket. It lives in how we treat people! Everything... is Kung Fu."

Jak už jsem zmínil, od bábovky po přihlášku skrze mé tréninky, školu a rodinu, vše se snažím dělat s radostí a jak nejlíp to dokážu, snažím se to dělat pořádně. Dávám si s přihláškou záležet, protože mi vadí, když něco odfláknu. Samozřejmě jsou tu i ti, kterým vadí číst delší přihlášky, s kterými si lidé dali práci, aby ukázali, jak moc jim záleží na tom, aby se do té guildy dostali.
Turrok
Turrok
Scout
Scout

Počet príspevkov : 12
Join date : 16. 12. 12
Age : 29
Bydlisko : Kunčice (Bělotín)

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Eveonor Sun May 01, 2016 2:16 am

Pěkně jsi popsal priesta, nikde jsem se ale bohužel nedočetla, jak ho jezdíš přímo ty.
- Jakou prioritu statů jsi tedy zvolil a proč, máš nějaké capy?
- Jaké BiS trinkety by sis vybral na aktuálním contentu (můžeš tedy vybírat i z FL HC)?
- Jakou používáš Chakru a proč? Měníš ji v průběhu encounteru? Proč ano/proč ne/když ano, kdy?
- Jak používáš Guardiana?
- Kdy dáváš Shadowfienda a proč právě v ten čas?

Příště odlogni kdyžtak v holy equipu, ať se zobrazí na armory. Teď mě bije do očí ten resilkový trinket, co máš na shadow priestovi.
Eveonor
Eveonor
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 414
Join date : 04. 02. 15
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Atucha Sun May 01, 2016 2:28 am

Připomínek by se našlo víc, ale v tuhle hodinu už nějak nemám energii to sepisovat. Teď tedy jenom to co mě zarazilo nejvíc (hlavně proto, že je to na hned na začátku a tou zbylou hromadou vaty jsem se prokousal, aniž bych to pořádně vnímal):
Když chceš, aby se ti říkalo Crypto, proč nemáš takový nick? Zabraný není a netvrď mi, že za tu dobu, co hraješ na twinu, jsi nepřišel k 100 hvězdičkám.

Hlásíš se za holy, odlogni v holy equipu.

Atucha
Field Marshal
Field Marshal

Počet príspevkov : 233
Join date : 22. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Turrok Sun May 01, 2016 3:11 am

To Attucha:

Když jsem postavu vytvářel (WoTLK, ToC sezóna), nick Crypto k dispozici nebyl. Pokud teď je, možné to je, ale 100 hvězdiček jsou pořád peníze a i když se nejedná o převratnou částku, jsou to peníze a budu s nimi zacházet jinak, než abych zaplatil rename virtuální postavičce, když se to přímo nevyžaduje.

Oblast mých peněz je čistě moje věc, omlouvám se Ti tedy, ale tyhle údaje a výdaje Ti sdělovat nebudu. Promiň mi to!


------------------------------------

To Eveonor (je příjemné si vzpomenout na pohádku Příšerky s.r.o., jedna z mých oblíbených!) :

- Jakou prioritu statů jsi tedy zvolil a proč, máš nějaké capy?

1) Když jdu s guildou farmu, tak ... > Haste > Mastery > ...
2) Když jdu s guildou progressovat a DPS není idealní, tak ... > Haste (* cap) > Mastery > excess Haste > ...

Na farmě mi přijde lepší, když se sníží počet healerů, případně se healeři vybalancují tak, aby společně nadamagovali alespoň nějaké minimum, když už nejde počet healerů snížit, takže potřebuji více haste, abychom v menším počtu prohealovali burst fáze.
Když ale se jedná o fighty, kde to bude velmi dlouhé a nebude moc příležitostí k dobití many, popřípadě, když je poměr Damage Taken / minute  ku Damage Taken / second (v určitých fázích fightu) větší než, dejme tomu, třeba koeficient 0.75, volím spíše mastery, protože bude potřeba HPM, nikoli momentové HPS.


- Jaké BiS trinkety by sis vybral na aktuálním contentu (můžeš tedy vybírat i z FL HC)?

Co se týče aktualního contentu, nejsem příliš obeznámen s trinkety. Co se týče contentu <4.0.X - 4.2), volím Darkmoon: Tsunami a Fall of Mortality. Pro větší mana regen bych switchl Tsunami za Jarku (mluvíme teď však o HC verzi), ale volba trinketů ovšem není jednoznačná a já nemohu předem říci, které trinkety by mi seděly v raidech s guildou EXALTED a které ne. Zkusím si teď ale narychlo otevřít Firelands a podívat se na trinkety a něco vykutit. Ovšem, pokud je řeč o maně, vzal bych si Shard of Woe ze Sinestry, ale to jen v případě, že už je řeč o nedostatku many, protože Shard nemá vbudovaný intellect.

......

Eye of Blazing Power - Vypadá jako úžasný trinket, avšak to opět bude mít ICD kolem 45s a ten náhodný heal je jako SoL proc, ale random. Kdyby SoL fungoval jako random, nemělo by v některých případech jen jezdit vůbec.

Fiery Quintessence - Má příliš slabý overall (Intellect / Sec), ale volil bych jej nanejvýše do fightů, kde jsou probléme jen a pouze s burst fázemi.

Jaws of Defeat - Volil bych jej v případě, že mana je u mě na polovině cesty. Velmi velké problémy -> Shard of Woe. Malé problémy -> Jiný trinket, například Eye of Blazing Power, když už. Jaws of Defeat ovšem představuje střední cestu, protože má menší celkový MP5, ale na druhou stranu má intellect.

Necromantic Focus - Tento trinket se tváří jako velmi silná volba, pokud nehledáme mana regen trinkety. Jak na tom ovšem budu s manou, to záleží na chování celkového raidu a složení healerů, ale i také počtu lidí v raidu.



Když si teď přeberu své poznatky, které jsem teď získal pomocí WoWHead / TwinHead (Twin je v některých částech celkem hodně zabugovaný), vyjde mi:

Necromantic Focus > Jaws of Defeat > Shard of Woe > Fiery Quintessence > Eye of Blazing Power


- Měníš v průběhu encounteru Chakru? Proč ano/proč ne/když ano, kdy?

Ano, ale ne příliš často. Když je potřeba healovat raid, používám Sanctuary, když jednotlivé targety kvůli debuffům a damage abilitám (jako např. Chimaeron 10-man), tak Serenity. Většinou se snažím naučit boss fight tak, abych jej znal, aby nedocházelo k omylům typu "Switchnu na Serenity před raid burstem, protože nevím, že vůbec bude." Co se týče 25-man raidů, je to téměř většinou výhra pro Sanctuary.


- Jak používáš Guardiana?

Buď, za:

a) na záchranu tanka před killing blow,
b) nebo jako defenzivní cooldown podobný pain suppression (v jisté míře je v teorii X% Healing Bonus roven doslova X% Damage Reduction).

U Valiony a Theraliona byla jistá věc s Guardian Angelem, která vykrývala Blackout. Ovšem, Blizzard to v některém (tuším 4.0.6) patchi nerfl. Ale co vím, Twinstar to nějak nezměnil.


- Kdy dáváš Shadowfienda a proč právě v ten čas?

Je potřeba vědět, jak dlouho fight bude trvet. Kladu si otázku:

"Kolika možných Shadowfiendů je možné docílit, když po čase t(y) [t(y) je čas, který uběhne od pullu po seslání shadowfienda]? Jaké je nejmenší t(y), díky kterému budu moci využít více seslání mého démonického shadowfienda? Jaký má vliv talent Veiled Shadows na počet seslání shadowfiendů?"

Co mě tedy ve fightu zajímá, je, "n - počet shadowfiendů" a "t(y) - čas mezi pullem a prvním sesláním".

Pokud mi Veiled Shadows ovlivní počet Shadowfiendů, zvolím ten talent, pokud ne, manipiluji s časem seslání. Dejme tomu, že fight trvá 6 minut. Sešlu Shadowfienda nejpozději 0:45. Pokud trvá 9 minut, je vhodné zvážit Veiled Shadows a přehodnotit čas seslání. Obecně ale platí, což je jen a pouze začátečnická rada, že jej vypouštíme na 70-80%. Ale jak jsem již zmínil, je to v praxi daleko složitější.

------------------------------------------

Logl jsem svého priesta, nahodil equip, udělal reforge pomocí ReforgeLite (nechtělo se mi počítat % s haste capem tak, abych měl přesně 12.50%, tak jsem tam nasadil Haste > Mastery prioritu, která tam je už tak nasocketovaná) a odhlásil se. Po aktualizaci Armory by to v podstatě mělo jít Surprised)
Turrok
Turrok
Scout
Scout

Počet príspevkov : 12
Join date : 16. 12. 12
Age : 29
Bydlisko : Kunčice (Bělotín)

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Atucha Sun May 01, 2016 3:26 am

ani jsem nechtěl naznačovat, že bys z to měl dávat real money, je dost jiných způsobů, jak hvězdičky získat, ale to je fuk

Atucha
Field Marshal
Field Marshal

Počet príspevkov : 233
Join date : 22. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Stejk Sun May 01, 2016 7:10 am

Pokud věříš, že tě chce Bůh ve školství, měl bys možná natruc zvolit jinou kariéru. Co jsem četl bibli, tak je Bůh celkem creepy ve vztahu k dětem. Pokud chceš do školství sám za sebe - přeji pevné nervy. Budeš je určitě potřebovat.
Stejk
Stejk
Hlavný Moderator
Hlavný Moderator

Počet príspevkov : 3323
Join date : 02. 08. 08
Age : 42
Bydlisko : Ostrava

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Kucko Sun May 01, 2016 8:57 am

Talenty, čo si linkol, máš iné ako in-game. Riadim sa tými in-game.
Ako často spamuješ Renew? Máš Rapid Renewal, ale nemáš Mental Agility - tým si protirečíš. Prečo nemáš Glyph of CoH (čo je must-have)? Minor - Aj fiend glyph je lepší ako Fading.

Haste -> Mastery sa na súčasnom contente nikde nevyplatí.
Shard of Woe je joke, to by som na Holy nebral, ani keby nič iné nemám. Ako chceš za holynu udržiavať uptime Necromantic Focus?
K shfiendovi. Ako z neho dostaneš maximum bez ohľadu na dĺžku fightu?

K UI - chcel by som vidieť screen z Twinstaru.

Prečo Holy? Kde sa vyplatí a kde nie (FL content)?
Čo ty a shadow?

Poprosím stručne, jasne.
Kucko
Kucko
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 809
Join date : 25. 12. 13
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Gingereater Sun May 01, 2016 1:14 pm

Nemluv v teoretických pojmech, ale vycházej z praxe. Guide si přečíst umíme -> Chceme tvé konkrétní zkušenosti z reálných encounterů.

A teď mimo tvojí class:


Naposledy upravil Gingereater dne Sun May 01, 2016 1:23 pm, celkově upraveno 1 krát
Gingereater
Gingereater
Field Marshal
Field Marshal

Počet príspevkov : 377
Join date : 04. 02. 15
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Eveonor Sun May 01, 2016 1:15 pm

Jak socketuješ? Proč je nutné dodržovat například socket bonus, co ti dá +20 spirit (viz chest, legy, feet...)?
Máš metagem s 2% many navíc. Vychází to líp než 3% critu?
Eveonor
Eveonor
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 414
Join date : 04. 02. 15
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Dyveina Sun May 01, 2016 3:38 pm

Turrok napsal:
2) Když jdu s guildou progressovat a DPS není idealní, tak ... > Haste (* cap) > Mastery > excess Haste > ...
Aká je hodnota Haste capu, na ktorú by si v tomto prípade išiel? Chcem presné číslo v % alebo hodnotu haste raiting.

Turrok napsal:
Co se týče aktualního contentu, nejsem příliš obeznámen s trinkety. Co se týče contentu <4.0.X - 4.2), volím Darkmoon: Tsunami a Fall of Mortality. Pro větší mana regen bych switchl Tsunami za Jarku (mluvíme teď však o HC verzi), ale volba trinketů ovšem není jednoznačná a já nemohu předem říci, které trinkety by mi seděly v raidech s guildou EXALTED a které ne. Zkusím si teď ale narychlo otevřít Firelands a podívat se na trinkety a něco vykutit. Ovšem, pokud je řeč o maně, vzal bych si Shard of Woe ze Sinestry, ale to jen v případě, že už je řeč o nedostatku many, protože Shard nemá vbudovaný intellect.
...
Necromantic Focus > Jaws of Defeat > Shard of Woe > Fiery Quintessence > Eye of Blazing Power
Tu 2 veci
1. V uvedenej postupnosti trinketov uvádzaš FL trinkety a Shard of Woe. Iné trinkety z predchádzajúceho contentu neuvažuješ do BiS FL HC eq?
2. Píšeš že SoW by si volil pri nedostatku many pred Tsunami resp FoM. Je skutočne SoW o toľko lepší na manu? Predsa len aj Int ti zvyšuje mana regen, a holy priest má najlepší prepočet spiritu na mp5 in combat.
Dyveina
Dyveina
Heal leader
Heal leader

Počet príspevkov : 281
Join date : 15. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Hannele Sun May 01, 2016 6:24 pm

Proti.
Hannele
Hannele
Moderator
Moderator

Počet príspevkov : 1538
Join date : 11. 09. 13
Age : 35

http://www.vesmirnilide.cz

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Turrok Sun May 01, 2016 8:18 pm

Chci poděkovat Eveonor a Dyveina, že se chovají profesionálně a zachovávají dobrou tvář guildě EXALTED.

-------------------------------------------------------------------------


to Hannele - Jaký je důvod proti?

--------------------------------------

to Dyveina - 12.5%

Co se týče trinketů, tak ano, matematika do určitého mana poolu hovoří jasně pro Shard of Woe. Intellect sice ovlivňuje hodnotu spiritu, ale ne v takové míře, aby přesáhl Shard of Woe, viz. rovnice pro mana regeneration

SpiritRegen(SPI,INT,LEVEL) = (0.001 + (SPI x sqrt(INT) x BASE_REGEN[LEVEL])) x 5

(zdroj: WoWWiki.wikia.com)

a další trinkety neuvažuji, protože je to ztráta intellectu vůči ostatním, případně dalším statům.


Malý dodatek: Nás nezajímá combat regen, ale I5SR mana regen, který na cataclysmu v drtivé většině uplatňujeme. OO5SR se uplatňoval například na WoTLKu u Lich Kinga, když byly valkýry, přechod do mourny a podobně.

-------------------------------------

to Gingereater - Omlouvám se Ti, ale ty dotazy nejdou zodpovědět stylem dětí, že se budeme dohadovat, co je lepší, kdo má pravdu a podobně. Já dodávám informace a (většinou) vlastní přepočty, aby z toho nevzniklo "Mé ego je větší, nemáš pravdu."

--------------------------------------

to Kucko

Poslal jsem tady talenty z důvodu, že je vyžadujete. Tím pádem je logicky jasné, že se budeš řídit těmi, které dám k dispozici. Ve hře používám jiné, protože je pořád a dokola měním. Když se ale obrátím zpět ke Tvým poznámkám, tak za

1) Rapid Renewal a Mental Agility nejsou talenty, které by mezi sebou byly podmíněny. Rapid Renewal zvyšuje HPS i HPM, Mental Agility zvyšuje overall mana regeneration. Proč bych si měl brát Mental Agility, když guild runy zvládám bez problémů? Přesně tak, neměl.

2) Proč nemám Glyph of Circle of Healing? Já jej mám, jen by jsi musel použít odkaz, který jsem poslal (z nějakého důvodu).

3) "Shadowfiend je lepší než Fade." Tohle tvrzení ani nevím, jestli má smysl komentovat. Ty jsi se nezamyslel nad celým tím problémem, očividně.

Fade stojí zhruba 3056 many. Cooldown 30/21 sekund.
Shadowfiend doplňuje 3% many za každý swing. Trvá zhruba nějakých 15 sekund. Cooldown 5/4.5/4 minut(y).

Glyph of Shadowfiend -> Když Shadowfiend umře skrze damage, obnoví 5% many jeho majiteli.
Gylph of Fade -> Redukuje mana cost o 30% (když nepočítáme do rovnice Mental Agility). Což mění mana cost Fade na 2196. To v matematice činí nějakých 900 many. 900 many je zhruba 0.8% max many.

Shadowfiend, když umře, ztrácí (n + 1) swingů. Jak jsem již popsal, 1 swing se rovná 3% many.

a) Aby se vyplatil Glyph of Shadowfiend, muselo by načasování Shadowfienda být takové, aby Attack Speed byl menší než čas t(x) [kde t(x) značí čas, který uběhne od posledního swingu před smrtí Shadowfienda] a to tak, že Attack Speed > t(x).

b) Dále nám vyhovuje i řešení, kdy

Attack Speed * 2 > t(x), pro lepší zobrazení

=>  Attack Speed > [ t(x) / 2 ]

c) Jaké řešení nám už nevyhovuje, je Attack Speed * 3 > t(x), pro lepší zobrazení

=> Attack Speed > [ t(x) / 3 ]

Šance načasovat Shadowfienda tak, aby umřel při možnostech " a) nebo b) ", když potřebujeme, je mizivá. Co ovšem Teď přichází v potaz je porovnání s Fade glyphem.

Nyní víme, že ztrácíme (n * 0,03) many, kde "n - počet swingů, které ztratíme". Fade pokazuje na 0,008 many. Pokud vycastíme Fade 2x za dobu 4 / 4.5 / 5 minut, je Fade pozadu o jen a pouze 0,004 many, aneb

0,05 - 0,03 = 0,008 * 2 + d    /  kde "d - mana, o kterou je Fade pozadu"

Většinou se Ti ale také může stát, že to nebude  L: 0,05 - 0,03 ale L: 0,05 - 0,03 * ( n +1 ; kde n je z N ), čímž vznikne záporné řešení rovnice => Glyph of Fade je lepší.


4) Přesně, jak jsem psal. Haste > Mastery zvyšuje DPS / DPM. Mastery neovlivňuje číslo v Damage Done metru. Farma a další fighty, kde nebude problém s manou, je lepší Haste. Týká se to převážně speed runů. Celkem jasně jsem se k tomu již vyjádřil jednou.

5) Shard of Woe (joke) ... Opět, 205 MP1 / (GCD * 1,5)   [případně 205 MPGCD / k ] a dostaneš, jakou hodnotu to má v průběhu celého fightu. Pokud se jedná o převahu instant spellů, tak je to

x == GCD * k ;     / pro náš případ (výše) k = 1,5

lim                             205
x->GCD                      GCD

Podle toho si snadno spočítáš, že po 8 minutovém fightu doplní zhruba 70 000 many. Za další ovšem máme haste, který nám pomůže k rychlejšímu castu Divin Hymn, rychlejšímu Attack Speedu Shadowfienda (další mana navíc) a podobně.

To, že Ty by jsi jej nepreferovval, neznamená, že já také ne.

6) Maximum čeho? Chceš po mně value shadowfienda?

Value Shadowfienda závisí na:

a) Haste (Bloodlust, etc.)
b) Intellect (Proc, etc.)
c) n - počet seslání shadowfienda, kde "n" je nejvyšší možné číslo, tedy extrém (Vysvětleno výše)


7) Své UI jsem zmínil výše ve videu, pokud nutně trváš na UI z Twinstaru, můžu Ti jej poslat za pár dní, protože mám nově stažený Cataclysm a nemám uložené profily. Mé plány s UI však jsou stejné, jak jsem popsal, config by měl být až skoro 100% shodný.

Cool Kde se holy vyplatí a kde ne? Ve Firelands exceluje Discipline priest, ovšem u Ragnarose je to z drtivé části plus pro holy spec.


------------------------------

to Stejk

Jsou i takoví, kteří si Bibli vyloží takto, to je ovšem Tvůj pohled a názor, já sdílím jiný.

-------------------------------

to Eveonor

Socketuji:

Meta: Intellect + % mana, což zvyšuje hodnotu replenishment, snižuje v teorii mana cost spellů (nebo druhým způsobem zvyšuje mana regen z shadowfienda a hymn of hope a další, ovšem snižuje value potek a flat mana regenů)
Red: Intellect
Yellow: Intellect + Mastery (Haste)
Blue: Intellect + Spirit

Dodržuji bonusy, protože je začátek expanze a staty u healera, především mana regen, jsou důležité.

Meta gem s 2% mana poolem se vyplatí proto, že 3% Increased Crit Effect nabyde hodnoty 100% až po dosažení hodnoty 33,3 s periodou 3. Tím pádem nám ušetří jeden healovací spell až po nabytí zmíněných 100%, což se týká 33,3 (periodických s periodou 3) castů.  Tehdy to částečně přebije 2% mana pool, ale ovšem opět nezapočítáváme mana regen ability jako hymnu, shadowfienda a hlavně replenishment. Opět je to mana X crit. Je vhodné vzít v potaz i overheal, protože ten snižuje hodnotu critu.


Naposledy upravil Turrok dne Sun May 01, 2016 8:37 pm, celkově upraveno 2 krát
Turrok
Turrok
Scout
Scout

Počet príspevkov : 12
Join date : 16. 12. 12
Age : 29
Bydlisko : Kunčice (Bělotín)

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Kafu Sun May 01, 2016 8:25 pm

PROTI
Kafu
Kafu
Marshal
Marshal

Počet príspevkov : 128
Join date : 16. 04. 15
Age : 34

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Astia Sun May 01, 2016 9:48 pm

Pozri, je fakt veľmi pekná tá tvoja matika s glyphami, sh fiendom a fade, ALE základný problém je využitie v raide. Zo skúsenosti ti môžem povedať že Fade použiješ max 1x za encounter a ešte aj to preháňam. Fienda kľudne aj 2 a viac (podľa načasovania, talentov vo Veiled Shadows..), takže ten glyph máš jasný (nikdy nemôžeš tvrdiť že ti neumrie, stáva sa to a je to aspoň nejaká kompenzácia). Nikto netvrdí že Glyph of Fading je zbytočný alebo horší. Akurát v raide ho nevyužiješ.
To isté aj Shard of Woe, stále dookola sa oháňaš určitým potrebným mana poolom a spiritom, ale keď ho už tak obhajuješ (a všetko ostatné rozpisuješ až zbytočne veľa) mohol by sa sa trochu zamyslieť. Na progress FL nezoberieme človeka čo má aj na normal Halfusovi problémy s manou. Zoberieme človeka ktorý má dostatočný gear (=>dostatočný intel, spirit, haste aj mastery) na to aby zvládol dlhý fight a ťažký healing. A vo fáze kedy sa dostaneš na Sinestru aby si si mohol lootnuť Shard of Woe ťa proste dostatočný mana pool už nezaujíma (alebo by nemal) lebo ho už dávno máš (mal by si mať). Toto by ti ale mala povedať už logika keď si ten tooltip ku trinketu prečítaš.
Podľa môjho názoru si veľmi zahľadený do zbytočných (resp nepotrebných) detailov a chýba ti tzv. big picture. Počas pullu si nebudeš kalkulovať počet swingov shadow fienda. A ak áno, tak buď gratulujem ku genialite ak to budeš stíhať alebo si pôjdem tĺcť hlavu do stola za všetkých zúčastnených v raide. Tvoja prihláška vyzerá ako guide. To nechceme. Chceme vedieť ako a čo reálne používaš a robíš, prípadne aby si vedel prečo to tak je. A keď píšeš prihášku nepotrebujeme vedieť podrobný popis čo ktorá vec robí. Hodnotiť to budú ľudia ktorí o tom niečo vedia, + to vyzerá ako niečo skopírované z netu.
A nehovor mi že po každom bossovi si pôjdeš zmeniť talenty - musíš behať s nejakými +- univerzálnymi s nejakým základom. To je len zopár vecí čo som pochytila z tvojich odpoveďí.

Za mňa PROTI
Astia
Astia
Marshal
Marshal

Počet príspevkov : 145
Join date : 14. 10. 13

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Dracice Sun May 01, 2016 10:05 pm

Ja bych měl spousty otázek, ale bohužel, tohle textový pole je omezený Crying or Very sad

Dracice
Knight
Knight

Počet príspevkov : 98
Join date : 22. 09. 15
Bydlisko : Sypacka

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Turrok Sun May 01, 2016 10:21 pm

Počítáš s tím, že Ti ve FL nedojde mana. Ano, máte overgeary, je to smutné, ale co se holt dá dělat. Nadále si nemyslím, že bych teď psal odpovědi do guildy, která je známá speed runy, nebo ano? Takže otázka many je celkem dost k věci. Já tu prostě nechci rozebírat, jestli mi dojde mana nebo ne, Firelandy neznám a nevím, jak to bude vypadat... tedy ano, vím, v overgearu je to complete faceroll.

Dobrá tedy, omlouvám se, že jsem se snažil psát odpovědi tak, že tam půjde groupa, která nemá 100% overgear. Avšak to, co si z toho vytáhneš, je jen na Tobě. Očividně si myslíš, že to kopíruji.



A s prominutím... guide? Tohle jsi si mohla odpustit, protože určití členové odpovídají stylem "Shard of Woe je joke". "Tento glyph je lepší," aniž by sami dokázali napsat proč. Upřímně mi to už je jedno, jak to dopadne, protože nesplňuji nalajnované guidy v EXALTED, jak se priest má do každého bodu jet.
Turrok
Turrok
Scout
Scout

Počet príspevkov : 12
Join date : 16. 12. 12
Age : 29
Bydlisko : Kunčice (Bělotín)

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Dracice Sun May 01, 2016 10:40 pm

Tak jinak, já budu ten zlý. Je pěkné, jak znáš všechny přepočty, výpočty, zápočty aj. každopádně to zde nikoho nezajímá. To si každý najde.
Hlásíš se do guildy, která hledá hráče, který je schopen si odůvodnit proč zrovna hraje disco spec s tím, že má přesně 20% haste a 10hit capu. Důvod proč zrovna tolik a tolik. Dám příklad: u mága se třeba jede 12,5% haste, víc zatím nemá cenu, protože další hraniční cap z gearu nenabereš a něco mezi zbytečně zabírá místo třeba jinýmu gemu/enchantu (bla bla bla, nerozumím priestům) každopádně pointa tam snad vidět je.

To samý je s glyphama, gearem a spellama. Tady nikoho nezajímá teorie jak to funguje a procuje a mechanika, ale tvůj názor jak to použiješ, kdy se hodí to použit, proč to zrovna teď nepoužít.

Budu upřímný. Je hezké, že jsi napsal tunu textu, ale vypadá to asi jako když student na zkoušce popíše 10 x A4 list s tím, že tam zkoušející musí vylovit něco, co se dá počítat jako " k věci ".Toť vše, neznám tě, nevím jaký jsi a nechci se tě nějak dotknout, každopádně, chce se zamyslet. flower

Dracice
Knight
Knight

Počet príspevkov : 98
Join date : 22. 09. 15
Bydlisko : Sypacka

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Kucko Sun May 01, 2016 11:16 pm

Tak keď ti to je jedno, ani to nebudem čítať.

NEPRIJATÝ

P.S.:
Kucko
Kucko
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 809
Join date : 25. 12. 13
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

David (Turrok) - NEPRIJATÝ Empty Re: David (Turrok) - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru