Exalted - PvE Aliance Guild
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

+2
Eveonor
Stormtouch
6 posters

Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Stormtouch Thu Mar 24, 2016 2:47 am

Nick postavy: Stormtouch
Class: Restoration Druid
Koupená nebo vyexpená postava: Vyexpená
Zkušenosti s progresem: Mám skúsenosti s progressom + ovládam aj HC taktiky
Jak dlouho hraješ wow/svoji class: : WoW hrám niečo cez 7rokov a resto druida cca 6 a pol roka
Stav tvého equipu, ilvl: Zatial iba 356ilvl resto ale je to dostačujuci ilvl na progress hc raidov + mám v pláne spraviť feral dps do off spec
Talenty:  prevažne hrávam resto + 6a pol roka ale ani feral dps a tank mi niesu cudzí  Very Happy
Screen ui z raidu/dummy s dmb timery(idealně s FPS v raidu):  nemám screen ale addony používam a fps na 25ke mam iba niečo okolo 50+
Moje class. Moje rotace. Proč stackuji tyto staty:  V druidovi sa celkom vyznám mam už haste spirit a crit cap už potrebujem iba mastery cap healovať za neho viem a celkovo druid je asi najlepší raid healer  Smile
TeamSpeak. Mikrofon. Povinné addony: Teamspeak+mikrofón mám bez toho WoW ani nezapínam+všetky potrebné addony k healovaniu
Vyhovuje ti náš raid time? Můžeš zaručit, že budeš v době raidu připraven?: vyhovuje ale kedže robím 12ky tak sa môže stať že jeden deň sa   mi nebude dať dostaviť na raid ale vždy dám dopredu vedieť
Co čekám od EXALTED a čeho chci dosáhnout: Pohodový kolektív a dobré raidovanie... Smile
Předchozí guildy  (důvod odchodu):  Bol som v Guilde Dark Sanctuary. Dôvod odchodu je ten že sa ruší R2 .
Znáš někoho z EXALTED?  Nie ale rád spoznám.
Odkud ses dozvěděl o EXALTED?  Viacerý ľudia mi o vás hovorili. Niektorých možno poznáte napríklad Dave alebo Laddymiladka.
Něco o sobě  Mám 20 rokov a moje záľuba je hranie WoW . Ako som už písal hrám WoW už cca 7 rokov počas týchto rokov som hral väčšinou resto druida pvp či pve . PVE mi je bližšie nemám problém s wipovaním pri progresse , pretože je to samozrejmosť. Strašne dlho som hral na wotlku ale to nieje až tak podstatné. Hrával som aj na offiku ale časom som prestal pretože väčšina mojich kamarátov čo hrávali tiež WoW tak hravali iba na free serveroch tak som začal aj ja. Bol som už aj v Gm Teame ale nie na twinstary . Ak by ste ešte niečo potrebovali o mne vedieť kľudne mi napíšte ked budem online pretože už neviem čo sem mám napísať lebo už je to doba čo som naposledy písal prihlášku do nejakej Guildy .


Spirit cap už mam hotový- znamená to že počas combatu mam potrebný mana regen .
Crit cap - väčšia šanca na crit healom nourish healing touch alebo hotky proste hocijaky heal.
Mastery - tej ešte nemam toľko z nej sa zvyšuje periodik heal.
Haste cap - rýchlosť castu healov alebo tikanie hotiek na targete ten už mam (ale každému to vyhovuje inak) a ešte v raide dostavam +5% haste alebo dark intel.
Druid je podľa mňa stavaný na healovanie viacej targetov naraz vďaka hotkám napr. Wild Growth alebo Rejuvenation+Swiftmend. Healujem tak že si držím lifebloom na tankovi a hotkujem + keď mi procne cc Clearcasting tak castim Regrowth (zanecháva hotku) (málo kedy ho používam bez procu CC pretože stojí veľa many) Wild Growth je na 5targetov + glyph čiže 6 a v tree forme na 8 targetov. Nourishujem ked je to potrebné. Používam ešte Nature´s Swiftness - môžem použiť instant heal. Používam ho spolu s Healing Touchom pretože healing touch dáva najväčší heal. To je asi všetko o tom ako healujem. Ak som niečo zle napísal alebo zabudol napíšte.

Socketujem teraz prevažne intel a mastery. Mastery z dôvodu že jej mam málo a prečo ju socketujem je napísané vyššie. a intel kvôli spell poweru a aby som mal dosť many na healovanie.

A to že postava bola založená cca pred mesiacom je pravda donedávna som hral chvílku paladina na Cataclysm hrám druida iba chvilku predtým som hrával na wotlku. Na cataclysme hrám niečo cez pol roka. Na HC sme zatiaľ v Guilde dali iba Chima Halfusa a Atrameda. Ale progressovali sme Magmawa a Valionu ale viem aj ostatne taktiky.Ten progress bol dosť ťažký pretože sme neboli stála grupa . Vždy prišiel niekto iný takže sa nedalo pokračovať od toho ako sme minule skončili.  Ale veľa sme toho nedali pretože to bola R2 a na 10hc je to ťažšie ako na 25 pretože na 10 ked zomrie healer tak sa to ťažko zachraňuje ako ked na 25ke kde to môžu vykryť ešte ostatny healeri.
A ten screen dodám v priebehu dňa.


Naposledy upravil Stormtouch dne Thu Mar 24, 2016 6:00 am, celkově upraveno 2 krát

Stormtouch
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 24. 03. 16
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Eveonor Thu Mar 24, 2016 3:50 am

Ahoj,

mohl bys blíž popsat ten crit a mastery cap? K čemu slouží, čeho díky nim dosáhneš, proč se je vyplatí capovat?

Jinak u těch abilit a celkově druidovských mechanik doporučuji více se rozepsat, popsat klidně využití různých CD a abilit v praxi, nastínit, proč a na jaké healování je druid vhodný a kde zase zaostává. Vyhraj si s tím trošku. Plus ten screen bude určitě nutnost.
Eveonor
Eveonor
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 414
Join date : 04. 02. 15
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Atucha Thu Mar 24, 2016 3:56 am

Zatim strucne, jsem na mobilu, zitra jeste doplnim pokud me napadne neco dalsiho:
- jake jsou haste capy na resto druida? Proc zrovna tolik, co ovlivnuje haste?
- stejne dotazy na crit a mastery capy, ktere zminujes
- screen dodej, ta polozka v prihlasce neni je na paradu - idealne z raidu, ale postaci i z bg (aby byly videt raid framy + dbm timery)
- proc gemujes tak jak gemujes? Co gemujes primarne, kdy je vyhodne dodrzet set bonus? Proc jsi volil prave tento metagem? Existuje i jina moznost?
- jake mas zkusenosti s hc encountery (krome tech jedinych dvou, ktere mas s touto postavou zabite)? Doporucuji zajit si TotFW s worldem aspon na normal, at mas achiev
- rozepis se trochu o tom, jak healujes
- postava byla zalozena pred cca mesicem - hral jsi predtim s jinou nebo na jinem serveru?

Nakonec jsem moc strucny nebyl, ale whatever

Atucha
Field Marshal
Field Marshal

Počet príspevkov : 233
Join date : 22. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Cobain Thu Mar 24, 2016 1:13 pm

Ja som PROTI.

Cobain
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 454
Join date : 03. 04. 14

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Atucha Thu Mar 24, 2016 6:13 pm

Odpovědi prosím posílej přes tlačítko POST REPLY dole pod posledním příspěvkem - je to přehlednější a na úvodní stránce je vidět, žes něco přidal, takhle si toho nikdo nevšimne.

Stále jsi nenapsal, co je ten tvůj spirit cap, crit cap, mastery cap. Kolik to je (hodnota), proč zrovna tolik?
Stejně tak jsi nenapsal u haste capů - je jich víc nebo jenom jeden? Hodnoty, proč tolik?
Vypiš prioritu statů. + ke gemování, kdy dodržovat socket bonus a kdy ne?

Jak používáš Innervate? Dá se nějak ovlivnit, kolik many ti doplní?
Kdy používáš tranquility a tree formu?

Proč se tedy hlásíš zrovna za druida, s kterým máš minimum zkušeností?

Počítej s tím, že pokud bys byl přijat, budeš muset znát taktiky na všechny momentálně otevřené bosse na HC - případné drobnosti ti můžeme dovysvětlit, ale celou taktiku ti nikdo papouškovat nebude.


Naposledy upravil Atucha dne Thu Mar 24, 2016 7:06 pm, celkově upraveno 1 krát (Reason for editing : typo)

Atucha
Field Marshal
Field Marshal

Počet príspevkov : 233
Join date : 22. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Kucko Thu Mar 24, 2016 7:02 pm

Stormtouch napsal:Ale veľa sme toho nedali pretože to bola R2 a na 10hc je to ťažšie ako na 25 pretože na 10 ked zomrie healer tak sa to ťažko zachraňuje ako ked na 25ke kde to môžu vykryť ešte ostatny healeri.
Nie, na 25ke ti tiež nemôže umrieť healer. Teraz je to inak, keďže tu je content 2 roky a väčšina bossov sa dá dať na pár healerov - tak isto ako 10ka na 1 healera. Takže je to pomerne blbé porovnanie.

Chcel by som vidieť, ako ti napr. u Akira/Neffa 25hc môže umrieť healer, keďže sa to už chodí na minimálny počet healerov. Pri progresse FL ani nehovorím Smile
Kucko
Kucko
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 809
Join date : 25. 12. 13
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Dyveina Fri Mar 25, 2016 1:08 am

Zatiaľ si ma moc nepresvedčil. K otázkam od Eve a Atuchu pridám ešte jednu.

Aký máš názor na spelly Barkskin, Cat form→Dash/Stamped roar? Dajú sa využiť v raide počas fightu? Ak áno, v akých situáciach? Môže byť konkrétny príklad z ľubovoľného fightu z tohto contentu ak poznáš.
Dyveina
Dyveina
Heal leader
Heal leader

Počet príspevkov : 281
Join date : 15. 09. 11

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Stormtouch Fri Mar 25, 2016 2:58 pm

Atucha : tak každý hrá toho druida inak ale tak najhlavnejší stat u neho je haste. 1.haste cap je 1605 - vtedy 5x tikne Rejuvenation ale hlavne treba ten haste vytiahnuť na 2010 - vtedy 9x tikne Wild Growth a 6x Rejuvenation. +je to najdôležitejší stat u druida.
Ten spirit cap je koľko by mal mať každý druid spiritu/mana regen počas combatu. Ale každý druid to má inak . Pretože je to podľa ich uváženia či kapú na manu alebo nie.
Mastery cap - Masterky by mal mať druid niečo okolo 2000. Je to druhý najdôležitejší stat u druida.
Crit cap - niečo okolo 18%-20%+ čím vyšší crit tým väčšia šanca na crit healom+ Meta gem 54intel-3%crit.

Innervate - používam ju približne na 75% many - potom ju dávam na CD a dá sa to ovplyvniť. Pretože Innervate doplní 15% celkovej many. Takže ak použíjem Volcanic Potion ktorý mi dá 1200 intelektu tak mi tá Innervate doplní viacej many.
Tree forma a Tranquallity - Tranquallitu používam ked mám zapnutú Tree formu pretože v Tree forme mam o 15% zvýšený heal + v Tree forme môžem dať Wild Growth dať na 8targetov a mám instantné Regrowthy. Používam to podľa situácie. Napr. na Chimovi počas feudu.

A hlásim sa za Druida pretože ho najlepšie ovládam + mám za neho najviac skúseností aj ked som hral viacej class ten druid sa ku mne najviac hodí.

Kucko : Tak som to nemyslel že ten healer by mal zomrieť ale myslel som to tak že aj to sa stáva. A že celkovo sú podľa mňa tie 10ky ťažšie ako 25ky.

Dyveina : Barskin - dostávam o 20% menší dmg a nemám žiadny Delay na cast ked niečo do mňa udiera takže ten spell sa dá používať počas fightov. Cat form + Dash/Stampeding Roar sa dajú tiež použiť počas pve fightov napr. Atramedes ked je fly fáza a uteká sa pred jeho Breathom. Vtedy sa dá ten dash využiť a ked niekto nemá žiadny sprint tak ten Stampeding Roar sa dosť hodí pretože to dá 60% speed na 8 sekúnd pre každého v okolí 10yardov.

Stormtouch
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 24. 03. 16
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Eveonor Fri Mar 25, 2016 3:17 pm

Eveonor napsal:mohl bys blíž popsat ten crit a mastery cap? K čemu slouží, čeho díky nim dosáhneš, proč se je vyplatí capovat?

Můžeš mi odpovědět na tohle prosím? U hastu jsi vysvětlil, že určitým capem dostaneš další tik hotky, to je logické. (Napsal jsi však, že první cap je 1605. Je to kdyžtak 1603, ale to je rating bez 5 % haste buffu. Ten v raidu samozřejmě vždycky máš, takže stačí 917 rating. Další haste cap není 2010, ale 2005. Na tohle by ses měl víc zaměřit a pozjišťovat si to.)  

Co dostaneš tedy capnutím toho critu a mastery? + Mohl bys mi postnout zdroj, ze kterého jsi čerpal informace o těch mastery/cit/spirit capech?
Eveonor
Eveonor
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 414
Join date : 04. 02. 15
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Atucha Fri Mar 25, 2016 3:27 pm

Stormtouch napsal:Meta gem 54intel-3%crit.
Ano, to jsem si na armory našel, že ho máš na sobě. Proto se ptám, jestli existuje jiná možnost a proč jsi zvolil zrovna tento.

Proč tree form + tranquil dohromady? Nevyplatí se víc to použít zvlášť?

Mana potka vs. intel potka (+ innervačka) - co se vyplatí víc?

Byl reset ID, tak si kdyžtak skoč rychlé BH a udělej ten screen UI

Atucha
Field Marshal
Field Marshal

Počet príspevkov : 233
Join date : 22. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Kucko Fri Mar 25, 2016 3:36 pm

Keď máš "mastery, haste a spirit cap" tak ideš na crit na tých 18-20%?
Prečo práve 2000 mastery? Zaokrúhluješ podľa niečoho body mastery?

Pre príklad gemy v cheste:
+20mastery+20spirit
+20intel +20mastery
Prečo práve takto?

Ktorú vec by si išiel nesetovú?
Ten Herbalism máš za nejakým účelom?
Kucko
Kucko
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 809
Join date : 25. 12. 13
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Stormtouch Fri Mar 25, 2016 4:13 pm

Eveonor : áno viem ale kedže som chodil 10ky tak nebolo isté že tam budem mať stále +5% haste.
Tým critom dostanem zvýšenie healu napr.: ( 25% crit by mal byť každý 4 heal critový) takže vďaka tomu critu namiesto 2spellov mi stačí dať 1 ak critne.
Mastery - z masterky procuje Harmony čo je % zvýšenie periodic a direct healov - hotky/dotky a cast spelly čím viacej masterky tým viac % na zýšenie healu.
A už si presne nepamätám s ktorej stránky som si to zisťoval . Bolo to už dávnejšie ale bolo to z nejakého fóra.

Atucha : áno používa niekto aj 54intel+2% maximum mana. Ale podľa mňa je ten s critom lepší pretože na manu nekapem a viacej jej nepotrebujem.
Tá Tranquallita + Tree forma je najlepšie použiť zároven pretože tree formu mám na 30s pričom Tranquillu používam iba 7.2s takže mám ešte 22.8s na iné využitie ten tree formy a pri čom v tree forme mám o 15% zvýšený heal + mám na oboje 3min CD .
A podľa mňa je lepšie používať intel potku pričom ked použijem intel potku tak mi môže doplniť viacej many ako mám v základe takže kebyže používam mana potku a innervačku tak mi doplním manu napr na full a ešte stále môžem mať na sebe innerv. Pričom ked použijem intel potku tak viem na 100% že že mi nebude innervačka tikať naprázdno.
Áno bol reset ID ale mám v oprave PC preto som včera ani nehral a som na ségrinom ntb ale môžem poslať aj tak screen Very Happy aj ked tu mám cca 20+fps Very Happy

Kucko : Ten crit nieje až tak dôležitý takže vlastne nebude ani vadiť ak ho budem mať menej.Ako som už písal vyššie podľa maserky su tie healy zvýšene a pri cca 2000 mastery je 25% zvýšeny heal. Samozrejme s lepším EQ to budem musieť poupravovať.
V cheste mam tie gemy pretože som išiel na socket bonus + potrebujem masterku a potreboval som haste.
Nesetovú vec by som išiel najskôr Headku.
Herbalku mám pretože z nej mám Lifeblood - 480haste na 20sekúnd.

Stormtouch
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 24. 03. 16
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Eveonor Fri Mar 25, 2016 4:21 pm

Hele já vím, co dělá crit a co mastery. Ale ty capy existují proto, aby ti ten bonus nějakým způsobem zvedly: u hastu ti to přidá tik. Co ti ale zvedne určitá hodnota critu nebo mastery? Ty mi tady pořád dokola píšeš, co ty staty dělají, ale to já od tebe nechci slyšet, to já vím. Já chci slyšet, PROČ jezdíš PRÁVĚ tu danou hodnotu, proč tam dáš PRÁVĚ 20% critu. Co ti to přesně přinese. Proč PRÁVĚ 2000 mastery, co ti tento cap přinese.

Nedokážeš mi to vysvětlit, já vidím nedostatky a u druida, kteří na FL mají dominovat si myslím, že bys nebyl přínosem, ale průměrným hráčem. Z toho důvodu proti.
Eveonor
Eveonor
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 414
Join date : 04. 02. 15
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Stormtouch Fri Mar 25, 2016 4:24 pm

Eveonor máš to tam napísane prečo práve 2000Mastery a prečo 20% crit ale nevadí Very Happy

Stormtouch
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 24. 03. 16
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Atucha Fri Mar 25, 2016 5:03 pm

Stormtouch napsal:Eveonor máš to tam napísane prečo práve 2000Mastery a prečo 20% crit ale nevadí Very Happy
Ne, máš tam napsané, že 2000 mastery ti zvedne healing o 25% a že při 25% critu ti každý čtvrtý heal critne. Pořád jsi ale nenapsal, proč PRÁVĚ 2000 mastery a proč PRÁVĚ 20% critu. Proč tolik a proč ne třeba 1500 mastery a 30% critu? Dá ti právě tahle hranice nějaký užitek?
Proč zrovna nesetovou headku, když setová má spirit+haste a nesetová má spirit+crit (pokud se nepletu)?

K těm potkám se radši vyjadřovat nebudu... Samozřejmě nikdo nečeká, že si budeš dávat mana potku, když máš full manu...

Používáním stromku a tranquility zároveň si vyrobíš ze dvou cd jeden. Ano, občas se vyplatí to použít najednou, ale opravdu jen občas.

Atucha
Field Marshal
Field Marshal

Počet príspevkov : 233
Join date : 22. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Stormtouch Fri Mar 25, 2016 6:08 pm

Atucha neviem čo ti mam k tomu napísať jedine to že mi to tak vyhovuje tych 2000 mastery a 20% crit ale tak každý hrá inak no....

Stormtouch
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 24. 03. 16
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Atucha Fri Mar 25, 2016 6:31 pm

PROTI

Atucha
Field Marshal
Field Marshal

Počet príspevkov : 233
Join date : 22. 02. 15

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Kucko Fri Mar 25, 2016 8:29 pm

Neprijatý, veľa šťastia inde. Aby si mal nejaký feedback, zhrniem do to určitých bodov:

  • Hlavný dôvod - slabý progress, slabé bosskilly (si aktívny 1-2 ID), odporúčam zo začiatku nájsť guildu, ktorá nedáva hneď 13/13hc
  • Medzery v Theorycrafte
  • Jeden nemenovaný hráč od nás bol s tebou BH a spravil mi logy - viem, že to je len BH, ale tvoj výkon bol zlý. Niesom si istý, či vieš ako funguje tvoja Mastery, LB + Clearcast. Ak vieš, tak to nedodržiavaš.


Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ 1zzjl7d
Kucko
Kucko
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 809
Join date : 25. 12. 13
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ Empty Re: Stormtouch -- Restoration Druid - NEPRIJATÝ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru