Exalted - PvE Aliance Guild
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

3 posters

Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Redvo Sat Nov 28, 2015 11:14 pm

Nick postavy: Bluekitten
Class Shaman
Koupená nebo vyexpená postava: Vyexpená
Zkušenosti s progresem: Všetci bosovia na normal, Halfus a Valiona HC.
Jak dlouho hraješ wow/svoji class: Wow cca 6-7 rokov, začínal som chvíľu predým ako na twinstare spustili WOTLK, shamana hrám od Ulduaru (cca 4 roky s pauzami).
Stav tvého equipu, ilvl: opravený, vyleštený, ogemovaný a oenchantovaný, 360 ilvl.
Talenty: Restoration v main, Enhancement v off (niečo cez 350 ilvl) ale dmg moc nehrávam, len v nutných prípadoch.
Screen ui z raidu/dummy s dmb timerama(idealně s FPS v raidu): http://postimg.org/image/qti8gfovt/ je to obrázok z videa, preto trochu rozmazaný.
Moje class. Moje rotace. Proč stackuji tyto staty: Earth shield na tankovi, riptide na CD, chain heal na malý group heal, healing rain na veľký group heal, podľa potreby (greater) healing wave/surge. Unleashed elements na tanka keď je pod 50% hp a treba viac dohealovať. Staty idem momentálne do haste kúsoček nad 13.44% (1. soft cap z 12.51% a keď pridám + 8% z totemu a buffu od warlocka mám 2. soft cap na 21.44%) a zvyšok do mastery. Do critu nejdem.
TeamSpeak. Mikrofon. Povinné addony: Mám všetko.
Vyhovuje ti náš raid time? Můžeš zaručit, že budeš v době raidu připraven?: Nemal by s tým byť problém, maximálne sa môže stať že nebudem občas môcť hovoriť ak nebudem musieť.
Co čekám od EXALTED a čeho chci dosáhnout: Pohodovú partu ľudí a trochu zábavy a odreagovania pri raidoch, koniec koncov je to len hra. Smile
Předchozí guildy  (důvod odchodu): Evolution, príjemna parta ľudí ale viazne tu progres HC (= žiadny nie je) a v poslednej dobe sa nejak začalo rozpadať vedenie.
Znáš někoho z EXALTED? Nie.
Odkud ses dozvěděl o EXALTED? Tak rôzne, world, random HC...
Něco o sobě Mám 22 rokov, pracujem ako programátor, mimo informatiky sa venujem bicyklovaniu a hrám na piáno. Viac toho o sebe zatiaľ nepoviem. Smile

Redvo
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 28. 11. 15

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Eveonor Sun Nov 29, 2015 12:12 am

Ahoj,

- píšeš, že jedeš na druhý soft haste cap. Na ten, pokud máš 5% hastu a Dark Intent od Warlocka, stačí 1573 hastu, ty máš ale podle armory 1727. Jak to teda je?
- vyplatí se Unleash elements používat při klasickém healování? Proč ano/proč ne?
- kdy a jak často používáš healing surge? Vyplatí se to ano/ne?
- z jakých spellů máš po konci encounteru největší healing? vypiš první tři.
- jak hodnotíš resto shamana jako healera oproti ostatním? jaké má slabiny a jaké jsou jeho silné stránky? jak si v současné době stojí oproti ostatním healerům? porovnej.
- kdy používáš mana tide?
- kdy používáš spiritwalkers grace? jmenuj klidně v praxi při encounterech.
- máš macro na kick? postni tvé funkční.
- na liště nevidím bindy na vlka nebo interrupt. Nepoužíváš?
- sleduješ si nějakým způsobem, zda máš na sobě právě water shield? jak poznáš, že ti spadl?

- proč sis do bot dal půlený gem? jakým způsobem gemuješ?
- heartsong vs. power torrent na zbrani: proč právě heartsong?
- proč máš na sobě prstýnek s hitem?
- jaké 2 trinkety by sis vybral jako BiS?
- píšeš, že crit nejedeš, ale máš ho v šesti itemech. důvod, lepší nebyly?

- healuješ přes ty raid framy, co máš vlevo na obrazovce? jakým stylem? klikáš/mouseover macra/healbot?
- píšeš, že máš zabitou valionu hc, to mi nicméně tvé bosskilly neukazují. můžeš mi postnout bosskill, kde jsi to zabil?
- máš zkušenosti a znáš taktiky na hc encountery?
Eveonor
Eveonor
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 414
Join date : 04. 02. 15
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Redvo Sun Nov 29, 2015 1:43 am

Ahoj

píšeš, že jedeš na druhý soft haste cap. Na ten, pokud máš 5% hastu a Dark Intent od Warlocka, stačí 1573 hastu, ty máš ale podle armory 1727. Jak to teda je?
S tým 2. haste capom som si nikdy nebol úplne istý, tiež som čítal že je treba 1573 haste ratingu, ale zároveň že je pri 21.4%. 1573 hr mi dá necelých 12,3% haste a je možné že sa v tom až tak dobre nevyznám, ale 12,3 + 8 mi tých 21,4% nedáva. Preto idem radšej na hodnotu ktorú mám teraz.

vyplatí se Unleash elements používat při klasickém healování? Proč ano/proč ne?
Unleash elements sa (myslím si) oplatí naozaj len pred greater healing wave aby zvýšil efektivitu dosť predraženého spelu, bežne ho nepoužívam kvôli global CD, za tých 4k healu to nestojí.

kdy a jak často používáš healing surge? Vyplatí se to ano/ne?
Keď mám na kahánku, inak skoro vôbec nie, moc many na bežné healovanie.

z jakých spellů máš po konci encounteru největší healing? vypiš první tři.
Priznám sa že som sa o to nikdy nezaujímal, momentálne mám uloženého len Halfusa HC a tam mám: Riptide > Healing wave > Greater healing wave

jak hodnotíš resto shamana jako healera oproti ostatním? jaké má slabiny a jaké jsou jeho silné stránky? jak si v současné době stojí oproti ostatním healerům? porovnej.
Netuším, nikdy som iného healera nehral.

kdy používáš mana tide?
Snažím sa ho používať hneď na začiatku, keď mám cca 75-85% many, nech sa niečo doplní a beží CD kým sa minie mana a je znovu potrebný.

kdy používáš spiritwalkers grace? jmenuj klidně v praxi při encounterech.
Tak jediné miesto na ktoré si spomínam že to používam vždy a stále je Argaloth v BH vo fázy keď casti plamene. Very Happy Potom je to tak rôzne, keď treba utekať pred mobkami alebo sa niečomu vyhýbať a je to náročné na heal, takže si nemôžem dovoliť sa presúvať a dať si pauzu od healovania. Priznám sa že tie encountre takto rozdelené nemám v štýle "teraz to musím použiť", je to pre mňa skôr taký "situational spell".

máš macro na kick? postni tvé funkční.
kód:
 
/stopcasting
/cast [@focus,exists][@target] Wind Shear

na liště nevidím bindy na vlka nebo interrupt. Nepoužíváš?
Bind na vlka nepoužívam, bind na interrupt na focus mám na Shift + E (blbý obrazok toho brnenia)

sleduješ si nějakým způsobem, zda máš na sobě právě water shield? jak poznáš, že ti spadl?
Addon na to nemám, snažím sa ho pravidelne refreshovať vždy keď netreba nikoho healnuť.

proč sis do bot dal půlený gem? jakým způsobem gemuješ?
Myslím že na rozdiel od DPS, ktoré idú väčšinou čisté str/agi/int sockety ak im to socket bonus nejak nevynahradí, u healera nie je žiadny socket bonus na škodu, snažím sa ísť každý nečervený socket do intelectu + spirit a haste/mastery, podľa toho čo mi aktuálne chýba. A dávať tam napr. čistý spirit/haste/mastery je zase plýtvanie spell powerom.

heartsong vs. power torrent na zbrani: proč právě heartsong?
Aktuálne viac oceňujem priebežný mana regen než občas zvýšený mana pool, ešte nemám 4 set bonusy a s mana regenom na tom stále nie som najlepšie.

proč máš na sobě prstýnek s hitem?
Lepší prakticky nebol, dáva viac intelectu ako klasické 359 prstene + dáva mi kopu haste, ten hit reforgujem do spiritu na raidy.

jaké 2 trinkety by sis vybral jako BiS?
Na aktuálnom contente asi HC Fall of Mortality a Tsunami kartu.

píšeš, že crit nejedeš, ale máš ho v šesti itemech. důvod, lepší nebyly?
Tak nejak, všade kde crit je tak je reforgnutý do niečoho iného.

healuješ přes ty raid framy, co máš vlevo na obrazovce? jakým stylem? klikáš/mouseover macra/healbot?
Áno, klikám.

píšeš, že máš zabitou valionu hc, to mi nicméně tvé bosskilly neukazují. můžeš mi postnout bosskill, kde jsi to zabil? máš zkušenosti a znáš taktiky na hc encountery?
Na toto odpoviem asi naraz, nemám zabitú Valionu na HC ale poznám taktiku z progressu, na zvyšných HC bosov taktiku nepoznám alebo poznám max z videí.

Redvo
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 28. 11. 15

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Eveonor Sun Nov 29, 2015 2:01 am

Ten problém s haste ratingem je vyřešitelný jednoduše. Na 25ce Dark Intent resto shaman na 99,9% nedostane, takže stačí 916 hastu. Very Happy Ale ten rating by jinak měl stačit.
Unleash elements se ve většině případů nevyplatí skoro nikdy, když musíš stále konstantně healovat. Když máš čas a raid moc nedostává tak jako taková výplň no...
Na ten water shield si můžeš udělat jednoduchou ikonku v addonu power auras, dá se to nastavit tak, že když ti spadne, ikonka se rozsvítí Smile

A dokázal bys aspoň říct třeba, když jsi byl s jinými healery v raidu, tak jak sis jako shaman oproti nim vedl?

Působíš jako fajn klidný hráč. Z hlediska theorycraftu myslím, že docela ok, detaily se dají vyřešit. Jen škoda, že nemáš moc zkušenosti s hc encountery a nemáš to zažité. Taky nevím, jak moc je aktuálně třeba do raidu resto shaman. Já myslím, že základy máš dobré a raidováním by ses zlepšil, takže z tohodle pohledu jsem spíš pro.

Edit: ale s tím mým pro ještě spojím nutnost kvalitního offspecu. (Ideálně elemental.)
Eveonor
Eveonor
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 414
Join date : 04. 02. 15
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Kucko Sun Nov 29, 2015 2:37 am

Ahoj.

Nemyslíš si, že klikať je strata času? Čo takto mouseover macrá ?
Neviem si predstaviť ako tam budeš mať 25 ľudí miesto 10.
Odporúčam ti stiahnuť a nastaviť addon zaoberajúci sa aurami a nastaviť si veci ako proc trinketov/enchantov, interné cd, water shield a podobne (napr. cez addony WeakAuras, PowerAuras, TellMeWhen). Ak nebudeš vedieť niečo nastaviť, napíš mi. Poprípade ak to budeš mať hotové, napíš mi tiež.
Ďalej otázka na teba - je ti jasné, že pri prípadnom prijatí budeš "hodený rovno do vody" a bude sa od teba očakávať znalosť taktík a encounterov?
shamana hrám od Ulduaru (cca 4 roky s pauzami).
Tohto shamana? Podľa tvojich bosskillov to vyzerá, že hráš shamana 3 týždne. Aké iné chary si hral od začiatku cata (class,nick)?
Tvoj off spec - ako si na tom ? (znalosti, prax)
Na worlde sa denne skladá niekoľko hc raidov. Si schopný si ich zájsť pred prípadným prijatím?
Kucko
Kucko
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 809
Join date : 25. 12. 13
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Redvo Sun Nov 29, 2015 3:20 am

Eveonor:

Asi to s tým haste aj tak vyriešim, budem kupovať setové legy ktoré mi vymenia 228 haste za nejaký crit, takže asi to zhodím len na 12,5% s totemom. Čo sa týka toho porovnania s inými healermi, healoval som prakticky so všetkými classami okrem disco priesta, či už na 2 alebo na 3 healov. Na shamanovi pokladám za výhodu je všestrannosť, je dobrý aj ako single target a aj ako group healer v jednom. Čo som si všimol tak holy priesti a restro duidi sú viac raid healeri a paladin sa vždy zameriaval viac na single target a shaman mi príde ako nejaké vybalancovanie medzi nimi, ktorý tieto 2 strany dopĺňa. Odborný posudok ti na to nenapíšem lebo sa v týchto klasách naozaj nevyznám. Smile

Kucko:

Ahoj, áno asi je to strata času, ale úprimne mouseover som nikdy nepoužíval. Asi je čas začať. Smile
Na 25 man je iný raid frame http://postimg.org/image/nlz4xcu1h/
Addony si určite stiahnem, moc sa v nich nevyznám a neviem čo všetko je ešte dobré takže som vďačný za každú radu.
Na WOTLKu som hrával za hordu, všetky postavy čo som tam mal som predal, tento shaman vznikol až na cata.

Čo sa off specu týka, mám to spomínané enha (353 ale mám tam 300 bracre na 81 lvl ktoré sa mi ešte nepodarilo vymeniť tak to bude viac), ovládam na neho celkom aj theorycraft aj rotáciu, ale dmg ma nikdy moc nebavil. V 10m raide v ňom vytočím tak cca 15k dps, čo zas na ten ilvl ktorý mám nie je úplne najhoršie. Elementála by som zahrať vedel tiež, je jednoduchší než enha, ale na to nemám poskladaný gear.

World HC raidy a hodenie priamo do vody - počítam s tým ale dostať sa na world HC raid bez achievu je asi tak jednoduché ako dostať sa k vám do guildy. Smile

Redvo
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 28. 11. 15

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Redvo Sun Nov 29, 2015 3:33 am

Kucko:

Ešte som zabudol:
Aké iné chary si hral od začiatku cata (class,nick)?
Mám tu ešte 85 frost DK Deathmaw a 85 fire mage Wizzlick. Oboje mám hlavne kvôli profesiám a prakticky ich nehrávam. Potom nejaké lowky, za zmienku stojí asi len 75 priest ktorý je tiež kvôli profesiám a doexpovať ho nebudem. To je všetko z vyšších postáv čo tu mám.

Redvo
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 28. 11. 15

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Kucko Mon Nov 30, 2015 11:57 pm

Redvo napsal:mouseover som nikdy nepoužíval. Asi je čas začať. Smile + Addony si určite stiahnem, moc sa v nich nevyznám a neviem čo všetko je ešte dobré takže som vďačný za každú radu.
Môžem ti to len a len odporúčiť. Je každého vec ako healuje, ale toto ti určite neuškodí. To isté platí o tých addonoch (aura na shieldy, enchant, interné cd a pod.).

Bind na vlka -> zachráni ti to krk.
Keď už máš ten Heartsong, vieš ho využiť v prospech raidu?
Kucko
Kucko
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 809
Join date : 25. 12. 13
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Redvo Tue Dec 01, 2015 1:27 pm

Ďakujem za rady.

Heartsong už nemám, za posledné 2 dni som trochu zmenil equip, dokončil som 4 set, čo mi dosť vylepšilo mana regen a vymenil som daggerku za mace z Neffa a na ňu som dal power torrent.

Redvo
Scout
Scout

Počet príspevkov : 5
Join date : 28. 11. 15

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Kucko Tue Dec 01, 2015 1:44 pm

Okey, pozri/zopakuj si taktiky na celý content (25hc).
Prosím ešte taká maličkosť, do podpisu tu na fórum si hoď meno tvojej postavy (tam kde ja mám screen).

Prijatý na test.
V hre si napíš o invite nasledujúcim ľuďom: Diranda, Hannele, Destik, Gragass, Cobain, Kucko, Sedara
Po pridelení práv na fórum si preštuduj https://exalted.forumotion.net/t1988-informacny-kutik-pre-novych-clenov
Kucko
Kucko
Stone Guard
Stone Guard

Počet príspevkov : 809
Join date : 25. 12. 13
Age : 32

Návrat nahoru Goto down

Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ Empty Re: Bluekitten - Restoration Shaman - PRIJATÝ

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru